RxMediaPharma® 2024 Lisanslama İşlemleri

 1. RxMediaPharma® 2024 yazılımının kurulumunu tamamladıktan sonra kurulum ekranından veya masaüstündeki simgesine tıklayarak yazılımı ilk kez çalıştırdığınızda lisanslama penceresi görüntülenecektir. Gelen ekranda İleri düğmesine basınız.
 2. RxMediaPharma® 2024’ü online olarak satın almışsanız, size e-posta aracılığı ile Lisans Numaranız yollanacaktır. Eğer DVD ile almışsanız, DVD kutusunun arkasında Lisans Numaranız olacaktır. Bu Lisans numaranızı doğru olarak girdiğiniz zaman ileri tuşu aktif hale gelecektir. İleri tuşuna basınız.
 3. RxMediaPharma Lisanslama İşlemleri RxMediaPharma Kullanıcı Portalı (www.rxmpws.com) üzerinden yürütülmektedir.

   • Daha önce kullanıcı portalına üye olduysanız:RxMediaPharma Kullanıcı Portalı’na ÜYEYİM” seçeneğini seçiniz. Üye şifrenizi hatırlamıyorsanız www.rxmpws.com adresi üzerinde yer alan yönergeleri takip ederek yeni şifrenizi alabilirsiniz.
   • Eğer kullanıcı portalında üyeliğiniz yok ise:Üye Olmak İstiyorum” düğmesini tıklayınız. Karşınıza www.rxmpws.com internet adresindeki kullanıcı portalı sayfası açılacaktır. Sayfa görüntülenemez ise www.rxmpws.com adresine internet tarayıcınız ile ulaşabilirsiniz.
   • Üye olmak için karşınıza gelen internet sayfasında sağ üst köşede de yer alan “Kayıt Ol” düğmesine veya “Şimdi kaydolun” linkine tıklayınız.

   • Karşınıza gelen formu eksiksiz doldurunuz. E-posta adresinizin doğruluğundan emin olunuz. Aktivasyon mesajınız ve kullanıcı portalı işlemlerinize bu e-posta adresiniz üzerinden devam edilecektir. Şifreniz minimum 6 karakter/sayı kombinasyonundan oluşmalıdır. Formu doldurduktan sonra kabul ediyorum düğmesine tıklayınız.

  • Kullanıcı portalına tanımlamış olduğunuz e-posta adresinizin Gelen Posta kutusunu kontrol ediniz. E-postanızın Gelen Kutusu’na gelmiş olan aktivasyon mesajındaki linke tıklayarak kullanıcı portalı aktivasyon işlemini tamamlayınız. Kayıt işlemlerini tamamlamanıza rağmen hala aktivasyon mesajı gelmemiş ise İstenmeyen Posta/Gereksiz E-Posta/SPAM klasörlerini kontrol ediniz. E-posta sunucunuz gelen aktivasyon mesajını SPAM olarak kabul etmiş ve bu klasöre atmış olabilir.
  • Kayıt işlemi sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresinize gelen şifreyi e-posta adresiniz ile birlikte girerek, Kullanıcı Portalına üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak, gelen e-posta mesajında yer alan adımları takip ederek aktivasyon işleminizi tamamlayabilirsiniz.
  • RxMediaPharma yazılımına geri dönerek “Kullanıcı Portalına ÜYEYİM” seçeneğini seçiniz.
 4. Bu aşamada Kullanıcı Portalına üye olurken tanımladığınız e-posta adresini ve şifrenizi girmelisiniz. Eğer 2023 sürümünü kullanmışsanız sistem kullanıcı adınızı hatırlayacaktır. Bu verileri doğru olarak girdiğinizde İleri düğmesi aktif duruma gelecektir. Kullanıcı portalı şifrenizi unuttuysanız “şifremi unuttum” bağlantısına tıklayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.
 5. Bu ekranda lisans numaranızı girmeniz gerekmektedir, daha sonra ileri düğmesine tıklayınız.
 6. Lisanslama işlemlerinin tamamlanması için lisanslama modülünün internet üzerinden Kullanıcı Portalına bağlanması gerekmektedir. Güvenlik yazılımlarınız bu bağlantıyı engelleyebileceği için bir uyarı mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yazılımın internet ortamına çıkışına izin vermelisiniz. İnternet çıkış için vekil (proxy) sunucu kullanıyorsanız “İnternet Ayarları” düğmesini kullanarak gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Lisanslama işlemleri başarıyla tamamlandığında aşağıdaki ekran görüntülenecektir.
 7. Eğer internete bağlanma veya lisanslama parametreleri ile ilgili bir problemle karşılaşırsanız Lisanslama Modülü yapmanız gerekenler konusunda size yol gösterecektir.