GÜNCELLEME

RxMediaPharma® İnteraktif İlaç Bilgi Kaynağı yıllık abonelik kapsamında kullanıma sunulmaktadır. RxMediaPharma®, sektörde meydana gelen değişiklikler, kullanıcılardan gelen istekler doğrultusunda yapılan iyileştirmeler, yeni veritabanları ve olanaklar eklenerek her yıl yeni bir sürüm olarak üretilmektedir. 15 Aralık 2018 tarihinden itibaren RxMediaPharma® 2019 İnteraktif İlaç Bilgi Kaynağı‘nın dağıtımı başlamıştır.

Her RxMediaPharma® DVD’si bir Lisans Numarasına sahiptir. Kurulum işlemleri RxMediaPharma® Kullanıcı Portalı üyelik bilgileri ile Lisans numarası kullanılarak gerçekleştirilir. RxMediaPharma® 2019 İnteraktif İlaç Bilgi Kaynağı kurulum dosyasını (2,2 GB) bu bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

VERİ GÜNCELLEME DOSYALARI

Yıl içinde içerdiği veritabanlarında meydana gelen değişiklikler RxMediaPharma® Online aracılığıyla sisteminize yansıtılmaktadır. Yapmanız gereken tek şey online aracılığıyla size sunulan güncelleme uyarılarını dikkate almaktır. Güncelleme işlemleri, internet üzerinden yaptığınız sürece otomatik olarak gerçekleşecektir. Aksi halde internetten dosya indirerek kendiniz güncelleme yapmalısınız.

GÜVENLİK AYARLARI

RxMediaPharma® internet aracılığıyla güncellenmektedir. RxMediaPharma®‘nın internete bağlanabilmesi için bazı güvenlik ayarları yapılması gerekebilir.
Vekil (proxy) sunucu kullanılması durumunda İnternet menüsü altındaki İnternet Ayarları seçeneğini kullanarak aşağıdaki ayarlar yapılmalıdır.

Güncellemeleri düzenli olarak alabilmek için, vekil sunucu veya Güvenlik Duvarı kullanmanız durumunda http://eczanet.fileburst.com ve http://www.rxmpws.com siteleri ve alt dizinlerine erişim için gerekli izinler sağlanmalı; RxMediaPharma®‘nın internete bağlanmasına izin verilmelidir.
Ayrıca RxMediaPharma İnteraktif İlaç Bilgi Kaynağı 2020 sürümünü yayınlanmasıyla birlikte güncelleme vb. fonksiyonelliklerle ilgili servis adreslerinin sayısı artacaktır. Bu nedenle RxMediaPharma İnteraktif İlaç Bilgi Kaynağı 2020 uygulamasının çalışacağı bilgisayarlarda rxmediapharma.com.tr alan adının bütün altalan adlarına (*.rxmediapharma.com.tr) http (80 tcp) ve https (443 tcp) erişimlerinin sağlanması gerekmektedir. İlgili adreslere erişimler için kurumunuz bünyesinde kullanılan güvenlik duvarında gerekli kuralları tanımlamanız ve erişimleri kontrol etmeniz önemle rica olunur.
Gerekli izinlerin nasıl verileceğini öğrenmek için kullandığınız güvenlik yazılımının dokümanını inceleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.