Sıkça Sorulan Sorular

1. RxMediaPharma® Nedir?

RxMediaPharma® hekim, eczacı ve sağlık sektöründe çalışan diğer sağlık profesyonellerine tedavide güncel olarak kullanılmakta olan ilaçlar ve bunları içeren farmasötik müstahzarlar (preparatlar) hakkında bilgi sağlamak üzere tasarlanmış bilgisayar ortamında çalışan geniş kapsamlı bir ilaç bilgi kaynağıdır. Tasarımında büyük bölümü sağlık alanında verilen eğitimin sorun ve eksikliklerinden kaynaklanan ülkemize özgü koşul ve gereksinimler göz önüne alınmıştır. Bu bakımdan, RxMediaPharma® tıp, eczacılık, diş hekimliği ve hemşirelik gibi sağlık alanında hizmet vermek üzere eğitim gören öğrencilerin ilaçlar hakkında teorik ve uygulamaya yönelik bilgi alabilecekleri bir kaynak olma özelliğine de sahiptir.

2. RxMediaPharma®‘nın güncellemesi nasıl olmaktadır?

RxMediaPharma® her yıl yeni bir sürüm olarak yayımlanmaktadır. Bir yıl boyunca bilgi ve yazılım güncellemeleri internet üzerinde otomatik olarak veya güncelleme dosyasının web sitemizden indirilerek yazılıma uygulanması ile yapılabilir. Her yıl ortalam olarak 130 güncelleme yayımlanmaktadır

3. RxMediaPharma®‘yı internetten indirebilir miyim?

RxMediaPharma® 2016‘nın tek kullanıcılı sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. İndireceğiniz dosya tek parça olarak düzenlenmiş kurulum dosyasıdır ve 1.7 GB büyüklüğündedir.RxMediaPharma® 2016 Tek Kullanıcılı Sürümünü indir.

4. RxMediaPharma® karekod okuyucumu kullanabilir miyim?

RxMediaPharma® karekod okuyucuları ile aramayı desteklemektedir. Karekod okuyucularının ayarının nasıl yapıldığını öğrenmek için tıklayınız.

5. Güvenlik duvarı ve antivirüs yazılımları ile ilgili ayarları nasıl yapabilirim?

Kaspersky antivirüs ile ilgili güvenlik ayarlarının nasıl yapıldığını görmek için tıklayınız.

Microsoft Security Essentials veya Windows Defender için ayarları görmek için tıklayınız.

6. RxMediaPharma®‘nın sistem gereksinimleri nelerdir?

RxMediaPharma®‘nın çalışması için gerekli minimum konfügrasyon şu şekildedir:

  • 1 GB Bellek
  • Sabit diskte 2 GB boş alan
  • Ekran çözünürlüğü 1280×1024 (Önerilen 1680×1050)
  • DVD Sürücü, Fare
  • Windows XP SP3 ve üzeri işletim sistemi
  • Güncellemeler için internet bağlantısı

7. Yazılım şifresi nasıl çalışmaktadır?

RxMediaPharma® bir şifreleme sistemi ile korunmaktadır. Şifreleme sistemi  bilgisayarınızın temel özellikleri ile ilişkilendirilmiştir. Bilgisayarınızın temel özelliklerinde önemli miktarda değişiklik olması durumunda lisanslama işlemlerinin tekrar yapılması gerekebilir. Bu durumda lütfen GEMAŞ A.Ş. ile iletişime geçiniz.